נועה קדמן

מורה לניה

ניה הינה העיסוק שמחבר אותי לשמחה הפנימית, ליצירתיות ולאני הפנימי האמיתי. ניה אפשרה לי להתגבר על עכבות, פחדים ושיפוטיות קיצונית כלפי עצמי ולבחור לאהוב את עצמי ואת גופי. ניה משקפת לי בכל שיעור את מצבי האמיתי וטוענת אותי באנרגיות אדירות.

אני והניה

נתקלתי ב- NIA לראשונה במועדון ההולמס פלייס. הייתי אז בשיא הכושר – ספינינג, משקלות, ריצות… תוך כדי דיאטה עם בכיר הדיאטנים בארץ. הייתי במקום של ביקורת עצמית מטורפת. כשהמורה רקדה, גיליתי שהגוף שלי לא מסוגל לבצע את התנועות החופשיות באזור החזה והכתפיים ושהוא מרגיש כמו גוש אבן בפנים. לא יכולתי לבטא את ההבעה הרגשית שהמורה הביאה בטבעיות. “תפריחו נשיקות ברכות”. לא יכולתי. מה הבעיה לעשות מכנית את מה שהמורה עושה? אז זהו, שהנפש שלי לא הייתה במקום הזה של הפרחת נשיקות לאף אחד, בטח לא כלפי עצמי. מאז אני רוקדת ניה, כשמונה שנים. הגוף התרכך, קיבלתי מנעד חדש תנועתי שבתורו פועל עמוק לתוך העולם הרגשי. פגשתי קהילה מקסימה ומיוחדת של נשים עם ניצוץ בעיניים וטעונות תשוקה לחיים. פגשתי נשים שקיבלו כוח לסעוד את בעליהם על ערש דווי, מתוך הניה. נשים שמסוגלות להגיד על עצמן בפעם הראשונה שהן יפות רק בגיל 54, למרות שהן יפהפיות הורסות.נשים שכל חייהן רצו לרקוד, אבל הרגישו שהן לא רוקדות יפה, נכון, או שאין להן קוארדינציה. בניה, אין מושג של נכון ולא נכון. תחשבו על זה. פתאום אין ביקורת עצמית משביתה, יש חופש. אבל חופש יכול מאוד לבלבל בהתחלה. כשהמורה בשיעור ניה נותנת לקבוצה חופש, יש בתחילה רצון שהמורה תמשיך להוביל. אבל לאט לאט, הבחירה החופשית נותנת מקום לחופש תנועתי, לגלות תנועות חדשות וצדדים חדשים בי שלא נתתי להם לצאת עד עכשיו.

אני רוקדת ניה במהלך שמונה השנים האחרונות בהדרכת מורות מובילות בישראל. בוגרת קורס חגורה לבנה להכשרת מורות ניה בהדרכתה של מאמנת ניה הבכירה בעולם, אן כריסטיאנסן בהמבורג גרמניה. בוגרת קורס חגורה כחולה למורות בהדרכת מאמנת ניה מובילה וינלי זיב בקיסריה בישראל. כעת  בעלת חגורה שחורה בהוראת ניה לאחר קורס קיץ בהמבורג 2016 עם אן כריסטיאנסן. מלמדת ניה בכפר סבא החל מנובמבר 2013. 

בעלת תעודת מטפלת בתחום איזון גוף נפש בהנחיית יצחק גואטה ממכללת רידמן, עורכת דין לשעבר ומרצה לאנגלית במכללות מובילות בארץ. בוגרת בית הספר לשירת מקהלה, לימודי רוחניות יהודית עם אברהם ליפשיץ וקורס קול הרוח בהנחיית אסתר שמיר. בשנת 2016 למדתי קורס אנטומיה יישומית עם אייל שמש ובספטמבר 2016 קורס בשיטת MOVE IT המחבר בין שיטת ניה הקלאסית לאימון כושר עצים יותר המתבסס על 52 התנועות המהוות את שפת התנועה של ניה.

היום הולכת בעקבות הלב והרצון הפנימי שהתעורר באמצע החיים. בפברואר 2016 פרשתי ממשרתי כראש מחלקה באנגלית כדי להתמסר לשליחות שלי – לחבר אנשים ונשים בעיקר לחדווה הקיימת בגופנו ולהתענג עליו בלי רגשות אשמה או שנאה עצמית. לחוות את הנוכחות בגופנו ומשם לנוכחות אמיתית עם בחירה חופשית בחיינו.

ניה הינה העיסוק שמחבר אותי לשמחה הפנימית, ליצירתיות ולאני הפנימי האמיתי. ניה אפשרה לי להתגבר על עכבות, פחדים ושיפוטיות קיצונית כלפי עצמי ולבחור לאהוב את עצמי ואת גופי. ניה משקפת לי בכל שיעור את מצבי האמיתי וטוענת אותי באנרגיות אדירות.

כמורה אני מבינה היום שהשלב הבא בהתפתחות האישית שלי היא לחלוק את ניה ואת המתנות שהעניקה לי עם אחרות ואחרים. אשמח אם תצטרפי למסע הכייפי והמסקרן!

Style switcher RESET
Color scheme