למה ניה?

הרובד הגופני\הפיזי

ניה מפעילה את הגוף בצורות מגוונות, מתחדשות ודורשת מיומנויות תנועה רבות.

הרובד התודעתי\ מנטלי

שיפור מיומנויות קואורדינציה וחיבור של התודעה לגוף.

הרובד הנפשי\רגשי

EMOTION = ENERGY IN MOTION
להניע את הרגשות התקועים 

הרובד הנשמתי \ רוחני

מהו ריקוד? הרוח המתגלה בגוף. חיבור לעונג, לעצמה, למשחק וליצירה.

על שיטת הניה

שיטת ניה היא אימון כושר לאדם השלם. היא פועלת בעוצמה על כל הרבדים שלנו.

הרובד הגופני\הפיזי – ללא תנועה סדירה, גופנו מתנוון ומוותר על מיומניות שאינו נדרש לשמר. בניגוד לאימונים מונוטוניים כמו ריצה, או הליכה, או שחייה, ניה מפעילה את הגוף בצורות מגוונות, מתחדשות ודורשת מיומנויות תנועה רבות כגון – כוח, זריזות, תנועתיות, גמישות ויציבות. בנוסף, העיקרון הראשון של ניה הינו The Joy of Movement שמחבר אותנו חזרה לעקרון התענוג בתנועה כך שההיתכנות לפציעות כמעט נעלמת לחלוטין.
כל רוקד או רוקדת מתאמנים ברמה שלהם, לפי הרגע הנוכחי או מצבם הפיזי.


הרובד התודעתי\ מנטלי שיפור מיומנויות קואורדינציה וחיבור של התודעה לגוף. הגברת יכולת הריכוז ותקשורת בין הראש לגוף (למשל – עכשיו אני בוחרת להניע את יד שמאל בספירלות תוך הפעלת האצבעות כמו נגינה על פסנתר בתאום עם המוזיקה הנשמעת). מאוד חשוב בשיפור הניורפלסטיות של המוח ושימור יכולות מנטליות. מעולה למניעת התדרדרות של המוח עם הגיל.

הרובד הנפשי\רגשי – המקום בו אנחנו מתחברים לילד הפנימי שלנו, לרוח השטות והמשחק, וגם לאנרגיות השונות של התנועה והמוזיקה מלמדים אותי לשחרר, לגוון, להרחיב את מנעד הרגש שלי ולהגדיל את יכולת הבחירה שלי להיות בתקשורת עם העולם. שחרור הביקורת העצמית הקטלנית, הגילוי שאין נכון או לא נכון, הוא מתנה נפלאה לרובנו הכלואים בתוך שיפוטיות שלנו על עצמנו.

הרובד הנשמתי \ רוחנימהו ריקוד? הרוח המתגלה בגוף. האפשרות לרקוד את עצמי בחיים האלה, נותנת לנו גישה יחיבור לעונג, לעוצמה, למשחק וליצירה .נוצרת תקשורת ישירה לחלקים ה”גבוהים” שלנו – ששוכנים ממש בתוך גופנו. רוקדות רבות חוות שינויי חיים עצומים.  

למצגת על שיטת הניה
image

לרשימת מורות ניה בישראל

מחפשת שיעורי ניה באזור מגורייך? הקליקי על התמונה כדי לראות רשימת מורות ברחבי הארץ.

Style switcher RESET
Color scheme