קצת עלי

נועה קדמן – ריקוד נשים כפר סבא, ניה, יוגה ויוגה סוריה סול

אני נועה, ריקוד ניה הינו העיסוק שמחבר אותי לשמחה הפנימית, ליצירתיות ולאני הפנימי האמיתי שלי. ריקוד ניה אפשר לי להתגבר על עכבות, פחדים ושיפוטיות קיצונית כלפי עצמי ולבחור לאהוב את עצמי ואת גופי. ריקוד נשים כפר סבא משקף לי בכל שיעור את מצבי האמיתי וטוען אותי באנרגיות אדירות.

נתקלתי ב- NIA לראשונה במועדון ההולמס פלייס. הייתי אז בשיא הכושר – ספינינג, משקלות, ריצות… תוך כדי דיאטה עם בכיר הדיאטנים בארץ. הייתי במקום של ביקורת עצמית מטורפת. כשהמורה רקדה ריקוד ניה, גיליתי שהגוף שלי לא מסוגל לבצע את התנועות החופשיות באזור החזה והכתפיים ושהוא מרגיש כמו גוש אבן בפנים. לא יכולתי לבטא את ההבעה הרגשית שהמורה הביאה בטבעיות. 

ריקוד ניה כפר סבא עם נועה קדמן
ריקוד ניה כפר סבא עם נועה קדמן

חוג ריקוד לנשים בכפר סבא – מנעד תנועתי חדש

“תפריחו נשיקות ברכות”. לא יכולתי. מה הבעיה לעשות מכנית את מה שהמורה עושה? אז זהו, שהנפש שלי לא הייתה במקום הזה של הפרחת נשיקות לאף אחד, בטח לא כלפי עצמי. מאז אני רוקדת ניה, כעשר שנים. הגוף התרכך, קיבלתי מנעד חדש תנועתי שבתורו פועל עמוק לתוך העולם הרגשי. 

בריקוד ניה וחוג לריקוד נשים בכפר סבא פגשתי קהילה מקסימה ומיוחדת של נשים עם ניצוץ בעיניים וטעונות תשוקה לחיים. פגשתי נשים שקיבלו כוח לסעוד את בעליהם על ערש דווי, מתוך ריקוד ניה.

נשים שמסוגלות להגיד על עצמן בפעם הראשונה שהן יפות רק בגיל 54, למרות שהן יפהפיות הורסות. נשים שכל חייהן רצו לרקוד, אבל הרגישו שהן לא רוקדות יפה, נכון, או שאין להן קואורדינציה. ב ריקוד ניה, אין מושג של נכון ולא נכון. תחשבו על זה. פתאום אין ביקורת עצמית משביתה, יש חופש. 

ריקוד נשים כפר סבא – חופש תנועתי

אבל חופש יכול מאוד לבלבל בהתחלה. כשהמורה בשיעור ריקוד ניה נותנת לקבוצה חופש, יש בתחילה רצון שהמורה תמשיך להוביל. אבל לאט לאט, הבחירה החופשית נותנת מקום לחופש תנועתי, לגלות תנועות חדשות וצדדים חדשים בי שלא נתתי להם לצאת עד עכשיו.

אני רוקדת ניה במהלך עשר השנים האחרונות בהדרכת מורות מובילות בישראל. בוגרת קורס חגורה לבנה להכשרת מורות ניה בהדרכתה של מאמנת ניה הבכירה בעולם, אן ריסטיאנסן בהמבורג גרמניה. בוגרת קורס חגורה כחולה למורות בהדרכת מאמנת ניה מובילה וינלי זיב בקיסריה בישראל. כעת  בעלת חגורה שחורה בהוראת ריקוד ניה לאחר קורס קיץ בהמבורג 2016 עם אן כריסטיאנסן. מלמדת ניה בכפר סבא החל מנובמבר 2013. בשנת 2017 עברתי הכשרה בשיטת SURYASOUL = נשמת השמש.

ריקוד ניה כפר סבא עם נועה קדמן
ריקוד ניה כפר סבא עם נועה קדמן

סדנאות ריקוד כפר סבא – איזון גוף נפש

כרגע אני המורה היחידה בארץ של השיטה שלוקחת השראה מיוגה, טאו, מדיטציה ומנטרות והופכת אותם לריקוד קסום ומענג שמתמקד בתחושת האחדות ובתחושת החיבור לקהילה. 

בשנת 2018 החלטתי להשקיע שוב בהתמקצעות שלי בהכשרת חגורה ירוקה הממוקדת באמנות ההוראה.

בעלת תעודת מטפלת בתחום איזון גוף נפש בהנחיית יצחק גואטה ממכללת רידמן, עורכת דין לשעבר ומרצה לאנגלית במכללות מובילות בארץ. בוגרת בית הספר לשירת מקהלה, לימודי רוחניות יהודית עם אברהם ליפשיץ וקורס קול הרוח בהנחיית אסתר שמיר. בשנת 2016 למדתי קורס אנטומיה יישומית עם אייל שמש ובספטמבר 2016 קורס בשיטת MOVE IT המחבר בין שיטת ניה הקלאסית לאימון כושר עצים יותר המתבסס על 52 התנועות המהוות את שפת התנועה של ניה.

חוג ריקוד לנשים בכפר סבא – ללכת בעקבות הלב

היום אני הולכת בעקבות הלב והרצון הפנימי שהתעורר באמצע החיים. בפברואר 2016 פרשתי ממשרתי כראש מחלקה באנגלית כדי להתמסר לשליחות שלי – לחבר אנשים ונשים בעיקר לחדווה הקיימת בגופנו ולהתענג עליו בלי רגשות אשמה או שנאה עצמית. לחוות את הנוכחות בגופנו ומשם לנוכחות אמיתית עם בחירה חופשית בחיינו.

באוגוסט 2018 פתחתי סטודיו בוטיק:  ניה כפר סבא המוקדש לתרגול חדוות התנועה דרך שיעורי ניה ויוגה. לשמחתי, הקהילה גדלה ועוד ועוד נשים מצטרפות אלינו.

ריקוד ניה הוא העיסוק שמחבר אותי לשמחה הפנימית, ליצירתיות ולאני הפנימי האמיתי. ריקוד ניה אפשר לי להתגבר על עכבות, פחדים ושיפוטיות קיצונית כלפי עצמי ולבחור לאהוב את עצמי ואת גופי. ריקוד ניה משקף לי בכל שיעור את מצבי האמיתי וטוען אותי באנרגיות אדירות.

כמורה, אני מבינה היום שהשלב הבא בהתפתחות האישית שלי הוא לחלוק את ניה ואת המתנות שהעניקה לי עם אחרות ואחרים. אשמח אם תצטרפי למסע הכייפי והמסקרן!

ריקוד ניה כפר סבא עם נועה קדמן

מנוי היכרות לשבועיים ללא הגבלה בעלות של 100 ש”ח בלבד
עלות שיעור בודד 50 ש”ח
איך תדעי אם זה מתאים לך, אם לא תתנסי?
לתיאום שיעור התנסות